Rekuperacja w Twoim domu w Krakowie

Systemy ogrzewania – ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie grzejnikowe, a może ogrzewanie ścienne?
Montaż: Kraków, Niepołomice, Skawina, Miechów, Wieliczka

Wśród wszystkich rodzajów ogrzewania płaszczyznowego wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem jest klasyczne ogrzewanie podłogowe. Podwyższona temperatura podłogi, to ciepło dla wrażliwych na chłód stóp i jednocześnie niższa temperatura przy głowie.  Dla sprawnego działania takiego ogrzewania wymagana jest niższa temperatura czynnika grzejnego, niż w przypadku systemu grzejnikowego. Ogrzewanie podłogowe to gwarancja komfortu i większej higieny, oszczędność energii i estetyka w jednym. Wybierz najlepsze ogrzewanie podłogowe do swojego wnętrza. Jeśli nie wiesz naj jakie się zdecydowac my zrobimy to za Ciebie. Dopasujemy odpowiedni system grzewczy do powierzchni oraz źródła zasilania.

 

Ogrzewanie podłogowe to zwykle betonowa płyta grzewcza z zatopionymi w niej elementami grzejnymi. Ale oprócz technologii mokrej, czyli pokrywania rur lub kabli Ogrzewanie podłogowe to zwykle betonowa płyta grzewcza z zatopionymi w niej elementami grzejnymi. Ale oprócz technologii mokrej, czyli pokrywania rur lub kabli wylewką cementową lub anhydrytową, stosuje się także systemy do podłóg drewnianych, do montażu na sucho.

Również wykonujemy tradycyjne systemy ogrzewania grzejnikowego.

Rozpowszechniona już podłogówka coraz częściej ustępuje miejsca ogrzewaniu ściennemu, które działa na tych samych zasadach, inny jest tylko nośnik ciepła. Wady i zalety tego rozwiązania oraz przegląd systemów dostarczających ciepło przez ściany warto poznać zanim podejmiemy decyzję odnośnie sposobu ogrzewania naszego domu.