W domach jednorodzinnych i w obiektach użytku publicznego przez lata królowało ogrzewanie z wykorzystaniem kaloryferów. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się instalacja ogrzewania podłogowego. Przy ogrzewaniu podłogowym nie musimy gospodarować miejsca na kaloryfery – nie tracimy więc cennej przestrzeni. Co więcej, możemy cieszyć się ciepłą podłogą – a to bardzo przyjemne, w szczególności, jeśli chodzi o posadzkę w łazience czy w sypialni.

Ogrzewanie podłogowe – montaż

Jak, w dużym skrócie, montowane jest ogrzewanie podłogowe? Jak wygląda kolejność prac?

 • W pierwszej kolejności wykonywany jest projekt, ustalane są między innymi takie kwestie, jak liczba obiegów, wielkość płyt grzewczych, sposób ułożenia,
  długość i rozstaw rur. Istotne przy przygotowywaniu projektu są informacje dotyczące zapotrzebowania na ciepło danego pomieszczenia.
 • Kolejny krok to przygotowanie podłoża. Podłoże musi być dobrze wypoziomowane, równe i gładkie. Na nawierzchni układana jest folia polietylenowa, która zabezpiecza podłoże przed wilgocią.
 • Następna czynność to przygotowanie warstwy izolacyjnej. Układamy styropian o grubości około 100 mm, na warstwę styropianu nakładamy folię z
  tworzywa sztucznego, która odbija promieniowanie cieplne.
 • Przygotowanie dylatacji, które podzieją większe powierzchnie grzejne na mniejsze.
 • Instalacja rozdzielacza.
 • Następnie przychodzi czas na ułożenie rur. Rury możemy przymocować do styropianu za pomocą specjalnych klipsów z tworzywa sztucznego lubzszywek.
 • Kolejny etap to pokrycie rur za pomocą wylewki betonowej lub jastrychu.

Wykonawstwo ogrzewania podłogowego – nasza oferta

Od lat specjalizujemy się w montażu instalacji ogrzewania podłogowego. Działamy na terenie Wieliczki i innych miejscowości. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji. Zapraszamy do współpracy!